50. Конкурс за радове младих поводом Дана Уједињених нација

konkurs-dan-un-2016-skole-1Удружење за Уједињене нације Србије организује 50. Конкурс за радове младих поводом Дана Уједињених нација. У прилогу достављамо текст конкурса и фото-најаву за сајт и мреже.

Основни циљ Конкурса, који организује Удружење за Уједињене нације Србије од 1967. године, је да подстиче стваралачки и активан однос младих према актуелним питањима у свету и да им приближи циљеве и деловање Организације Уједињених нација. Овогодишњи Конкурс је део активности на промоцији Циљева одрживог развоја Уједињених нација у Србији.

Теме за ученике средњих школа су:

– за литерарне радове – ТВОЈ СТАВ (500 – 800 речи): „Циљ одрживог развоја који ме највише интересује”

– за ликовне радове: „Циљеви одрживог развоја – свет какав желим 2030”.

Рок за пријем радова је 31. октобар, а најбољи ученици добиће диплому и награде спонзора.

* Литерарне радове обавезно слати електронском поштом на е-маил: konkurs.unaserbia@gmail.com.

* Ликовне радове послати на адресу: УДРУЖЕЊЕ ЗА УЈЕДИЊЕНЕ НАЦИЈЕ СРБИЈЕ, Македонска 22/III, 11000 Београд.

Теме и пропозиције Конкурса можете видети и на овом линку.

За све додатне информације можете позвати телефоне: 322-4648 или 063/202-463.