Акција „Чеп за хендикеп“ за куповину ортопедских помагала за хендикепиране

Ученици и наставници Гимназије већ неколико месеци прикупљају секундарне сировине и тиме показују степен своје еколошке свести. У холу код кухиње постављено је мало рециклажно острво. Ту ученици, наставници и нарочито особље које одржава хигијену зграде наше школе, скупљају пет амбалажу. Одатле амбалажа бива отпремљена на даљу рециклажу трудом и љубављу госпође Јелене Гаон Илић која се овим послом и иначе бави. Сем пет амбалаже, прикупљају се на посебном месту и чепови са ове амбалаже.

Данас су два велика џака путем брзе поште послата пут Зрењанина јер је тамо центар велике акције „Чеп за хендикеп“ која средства од рециклаже ових чепова употребљава за куповину ортопедских помагала за хендикепиране којима је помоћ потребна. На овај начин се наша школа придружила овој великој акцији и послала поруку љубави и саосећања са потребитима. Акција се наставља…