Gimnazijalci na otvaranju izložbe Zavičajnog muzeja povodom 8 vekova SPC

U utorak, 22. oktobra 2019. godine, učenici Gimnazije su sa svojim veroučiteljima prisustvovali svečanom otvaranju nove izložbe Zavičajnog muzeja u Jagodini.

Izložba je postavljena povodom velikog jubileja naše Svete crkve – 8 vekova od dobijanja autokefalnosti i hirotonije Svetog Save za arhiepiskopa žičkog – i posvećena je sakralnoj umetnosti naših prostora. Novu izložbu sastavljenu od starih sveštenih eksponata muzeja, postavio je istoričar umetnosti g. dr Branislav Cvetković, saradnik Zavičajnog muzeja. Čast da svečano otvori izložbu, pripala je preosvećenom vladici šumadijskom g. Jovanu, zajedno sa predstavnikom Ministarstva kulture Republike Srbije, Gordanom Gavrić.

Naši učenici su ovim putem dobili uvid u neprekidno osmovekovno trajanje naše Srpske pravoslavne Crkve, kao i uvid u bogatstvo umetnosti i kulture kojom je ona sve to vreme nadahnjivala i obogaćivala naš narod.

Ovde možete pogledati fotografije sa ovog događaja. Fotografije su preuzete sa sajta Eparhije-Šumadijske.