Гоставање професора Хесуса Гонсалеса Переза (Jesús González Pérez)

Имали смо велику част и задовољство да 26.октобра ове године угостимо Хесуса Гонсалеса Переса (Jesús González Pérez), професора из Шпаније, који је ђацима и уједно свим љубитељима шпанског језика и културе одржао предавање и причао на тему о једном од најлепших ренесансних градова Шпаније, Саламанки.

Гоставање професора Хесуса Гонсалеса Переза (Jesús González Pérez) из школе Местер (Mester) из Саламанке - сл. 6Хесус је дошао са намером да нашим ђацима, поред кратке презентације о култури Саламанке, представи школу ’’Местер’’ у којој ради и курсеве који се током лета организују за полазнике широм света. Предавању су присуствовали ђаци другог, трећег и четвртог разреда филолошких одељења којима је шпански језик трећи страни језик и уједно изборни предмет у школи. Поред свих информација везаних за летње курсеве и могуће пријаве на исте, ученици су имали прилику да уживо чују изворног говорника шпанског језика, да се ближе упознају са радом школе ’’Местер’’ и извођењем школске наставе у овој али и осталим школама у Шпанији. Ученици су активно учествовали у разговору са професором Хесусом, на течном шпанском су одговарали на питања, размењивали су искуства а неки од њих показали су велико интересовање да се, можда већ следеће године, пријаве на неки од курсева током лета. Били су одушевљени посетом и већ сада са нестрпљењем очекују одлазак на лето у Шпанију. Још једном се захваљујемо Хесусу на издвојеном времену и указаном поверењу као и члановима Удружења професора шпанског језика Србије који су у договору са професорком Тањом Тодосијевић, омогућили Хесусов долазак и на тај начин успоставили сарадњу са нашом школом.

Овде можете погледати видео презентацију Саламанке