Jагодински матуранти први на електронском такмичењу из српског језика и књижевности које је окупило стотину ученика из целе Србије

Департман за српски језик и Департман за српску и компаративну књижевност Филозофског факултета у Нишу и ове године организовали су електронско интерактивно такмичење за матуранте, а будуће студенте. Ове године учествовало је двадесет екипа из Лесковца, Бабушнице, Власотинца, Ниша, Јагодине, Крушевца, Трстеника, Куршумлије и Блаца.

Победнички тим са предметним наставником

Прво место освојила је екипа „Хајдук”, ученици Гимназије „Светозар Марковић” у Јагодини, чији је предметни професор Ана Станковић. Победнички тим чинили су Зорана Михајловић, Јелисавета Милосављевић, Милан Милосављевић и Алекса Николић (одељење 4-5).

Друго место припало је екипи из Гимназије „Вук Караџић” у Трстенику, коју воде професорке Јелена Ранђеловић и Биљана Павловић. За треће место изборила се екипа ученика из нишке Медицинске школе „Др Миленко Хаџић”, окупљених под именом „Друштво живих песника”, под менторством професорке Нине Динић Милинковић.
Честитамо!