Potpisivanje Sporazuma o saradnji između Gimnazije i osnovnih škola

DSD--sporazum-o-saradnji-sa-osnovnim-školamaU petak, 13.11.2015. godine potpisan je Sporazum o saradnji između Gimnazije „Svetozar Marković“ i OŠ „17. oktobar“, OŠ „Goran Ostojić“ i OŠ „Milan Mijalković“ u cilju unapređivanja nastave nemačkog jezika u ovim školama. Potpisnici ovog Sporazuma su osim direktora navedenih škola i gospođa Eva Grund, pedagoški savetnik za nemački jezik SR Nemačke u Srbiji i gospodin Života Starčević, načelnik Školske uprave Jagodina.

Saradnja između škola se uspostavlja radi postizanja što boljeg kvaliteta nastave nemačkog jezika i omogućiće uspešno polaganje DSD 1 ispita u našoj školi i ispita „Auf dem Weg zum DSD“, koji se polaže na kraju 8. razreda u ovim osnovnim školama. DSD ispit i ispit „Auf dem Weg zum DSD“ su ispiti kojim se stiču originalne nemačke diplome i besplatni su za naše učenike. Licencu za ove ispite Ministarstvo prosvete Republike Srbije je dobilo 2012. godine od SR Nemačke.

Kompletan Sporazum o razumevanju možete videti ovde.