Гимназијалци на отварању изложбе Завичајног музеја поводом 8 векова СПЦ

У уторак, 22. октобра 2019. године, ученици Гимназије су са својим вероучитељима присуствовали свечаном отварању нове изложбе Завичајног музеја у Јагодини.

Изложба је постављена поводом великог јубилеја наше Свете цркве – 8 векова од добијања аутокефалности и хиротоније Светог Саве за архиепископа жичког – и посвећена је сакралној уметности наших простора. Нову изложбу састављену од старих свештених експоната музеја, поставио је историчар уметности г. др Бранислав Цветковић, сарадник Завичајног музеја. Част да свечано отвори изложбу, припала је преосвећеном владици шумадијском г. Јовану, заједно са представником Министарства културе Републике Србије, Горданом Гаврић.

Наши ученици су овим путем добили увид у непрекидно осмовековно трајање наше Српске православне Цркве, као и увид у богатство уметности и културе којом је она све то време надахњивала и обогаћивала наш народ.

Овде можете погледати фотографије са овог догађаја. Фотографије су преузете са сајта Епархије-Шумадијске.