Јара Лабуд у Месецу књиге

У Народној библиотеци „Радислав Никчевић“ додељене су награде и дипломе за најбоље радове у оквиру манифестације „Месец књиге“.

1. место, „Зима“ рад Катарине Штетић IV/4
2. место, „Она се буди“ рад Иве Гајић IV/4
2. место, „***“ рад Блаженке Миљковић I/1

Литерарни конкурс посвећен легендарном јагодинском песнику Јари Лабуду део је традиционалне манифестације „Месец књиге“ који организује Народна библиотека. На додели награда стручни жири је нагласио да јагодинске средње школе већ имају готове прозаисте који стварају писмено и квалитетно, пратећи сензибилитет и тематику савремене српске, али и светске прозе. Ученици наше школе, и ове године, показали су велико интересовање у вези са литерарним конкурсом, што и није необично јер Гимназија „Светозар Марковић“, односно стручно веће за српски језик и књижевност и Народна библиотека негују вишегодишњу сарадњу на обострано задовољство.