Мапетовски рок за почетак школске године

Мапетовце чине млади и талентовани ученици неколико средњих и основних школа, предвођени наставницом гитаре Маријом Петровић. Они су 1. септембра одржали рок концерт у препуном холу гимназије Светозар Марковић. На концерту су изведени неки од најпознатијих хитова, чији су извођачи значајно допринели развоју рок музике. Концерт је предстваљао својеврсни рок времеплов. На одушевљење публике, група тинејџера је са пуно енергије и на јединствен начин интерпретирала хитове извођача попут Реј Чарлса, Стинга, Нирване, Пинк Флојда и сл. Пажљиво одабран и изведен репертоар је градацијски формирао и обликовао атмосферу у публици која је из песме у песму све снажније и активније учествовала у концерту.

О Мапетовцима

Мапетовци су група младих људи, коју чине ученици гимназије „Светозар Марковић“ (Јагодина), МШ „Коста Манојловић“ (Земун), Филолошке гимназије (Београд), ОШ „17. октобар“ (Јагодина) и ОШ „Милан Мијалковић“ (Јагодина). Свако од њих има различита интересовања, али све их спаја љубав према музици и уметности. Много енергије, труда и рада су посветили припреми свог првог концерта, који је симболично, у знак новог почетка, одржан 1. септембра у холу гимназије „Светозар Марковић“. Рад у групи са собом носи бројне изазове, које су Мапетовци успешно превазишли. Међусобно су се бодрили и учили да померају сопствене границе, прихватају похвале и критике, развијају толеранцију, разумеју психологију тима и комплексност рада у групи. Мапетовци су инспирација за младе и нада за старије. Они представљају нову енергију Јагодине, која има потенцијала да направи значајан корак за промоцију и интерпетацију рок музике из угла тинејџера.

Мапетовце чине:

Петар Поповић, гитара, бас, бубњеви, саксофон, глас, дизајн звука
Алекса Лукић, електрична гитара, бас

The Clash Should I Stay Or Should I go
Sex pistols God Save The Queen
Ray Charles Hit The Road Jack

Овде можете погледати слике са концерта:

Овде можете погледати видео снимак комплетног концерта: