Матеја Јовановић, ученик наше школе, освојио трећу награду на Државном такмичењу из физике

На 55. Државно такмичење из физике ученика средњих школа пласирала су се три ученика наше школе: Павловић Никола (1/7), Динчић Александар (3/4) и Јовановић Матеја (4/4).

Матија Јовановић, ученик одељења 4/4, Гимназије "Светозар Марковић" у Јагодини
Матија Јовановић, ученик одељења 4/4, Гимназије „Светозар Марковић“ у Јагодини

Државно такмичење одржано је 25. и 26. марта 2017. године у Кладову. Организатори, Средња школа „Свети Сава“ из Кладова, показали су се као одлични домаћини. Након завршетка такмичења, ученици су могли да обиђу лепоте источне Србије.

Вратили су се са великим успехом, Јовановић Матеја је освојио трећу награду а Динчић Александар похвалу.

Јовановић Матеја је матурант, и себи је обезбедио упис на неки од природних факултета, од следеће школске године ће бити студент.

Александар и Никола настављају са такмичењима наредних година.

Желимо им пуно успеха и среће у даљем раду.

Aктив физичара: Љиљана Николић, Тодоровић Славица и Ђомлија Андријана.