Oбележена 149-годишњица Гимназије „Светозар Марковић“

У понедељак, 26.03.2018. године, одржана је свечана Академија поводом Дана школе, дана када је, пре 149. година, основана Гимназија „Светозар Марковић“ у Јагодини.

Академију је традиционално отворила химна Gaudeamus igitur, коју је извео хор Гимназије „Светозар Марковић“. Потом се гостима, професорима и присутнима уводном речи обратио директор Гимназије, Мирослав Вељковић,  да би Академију затворила играна представа у изведби ученика јагодинске гимназије.

У склопу прославе 149-годишњице наше школе, а као пратећи део Дана комедије у Јагодини, истог дана са почетком у 18.00 часова, у холу гимназије смо угостили нашег бившег ђака, а данас познатог драмског уметника Сашу Торлаковића.

У среду, 28.03.2018. године, као завршни догађај, у холу школе је одиграна монодрама „Две душе Гвоздена Милића“, у извођењу јагодинског глумца Драгана Милића.