Теа Богићевић, ученица одељења I-1, ушла у светско финале КГЛ такмичења за 2019

Ученица прве године филолошког смера Теа Богићевић освојила је прво место  на такмичењу КГЛ (Kangaroo Global Linguistics) 2019. годину за Б1 ниво познавања енглеског језика и упућује  се на међународно такмичење у Новом Саду које ће се одржати 14, 15 и 16 јуна. Поносни што ће управо ученица наше школе представљати Србију у трећем кругу за ниво Б1, желимо јој пуно среће и пружамо пуну подршку у изазову који следи.

Такође не смемо заборавити и на изузетне резултате које су у другом кругу показали још неки ученици наше школе и честитамо им на успеху. Посебне похвале и награде од стране организатора на свечаној додели признања одржаној 25.05.2019. у ОШ „Милош Црњански“ у Јагодини, осим Тее Богићевић, примили су и: Вукашин Милутиновић (ниво А2), Вукићевић Јефимија (ниво Б1), Божиновић Ивона (ниво Б1), Секулић Миљана (ниво Б1), Николић Алекса (ниво Б2) и Илић Филип (ниво Б2). Признање за остварене резултате на такмичењу КГЛ примила је овим поводом и сама Гимназија „Светозар Марковић“. Овде можете погледати фотографије са свечане доделе као и видео запис утисака ученика везаних за ово такмичење.