Европски дан језика

Европски дан језика обележава се сваке године 26. септембра, и то од 2001. године, када је иницијативу покренуо Савет Европе у сарадњи са Европском комисијом. Циљ овог дана је промовисање  језичке разноликости, вишејезичности и учење страних језика широм Европе.
     Наставници и ученици наше школе су овај дан обележили различитим активностима. Било је неколико радионица, а све су подразумевале ангажовање ученика на језицима који се уче у нашој школи.
     Сада већ по традицији, и ове године је организована радионица Лов на језичко благо. Ученици су били подељени у неколико екипа и сакупљали информације које су биле сакривене у градском парку.
     Учесници су били веома расположени и активни током радионица, показавши велику заинтересованост за све активности.