Čas istorije održan na Skveru

Istoričari su svesni činjenice da vrlo mali broj ljudi u Srbiji zna da je Natalijina ramonda simbol vaskrsenja srpske vojske i države u Prvom svetskom ratu.

Povodom predstojećeg državnog praznika, Dana primirja, učenici II7 održali su čas istorije ispred spomenika Neznanom junaku. Veoma lepo i strpljivo objašnjavali su razloge zbog kojih je 11. novembar državni praznik Republike Srbije i šta simbolizuje Natalijina ramonda.

U dogovoru sa profesorkom, učenici su pripremili svoje crteže i mini plakate spremni da prolaznicima podele svoje radove. Profesorka Zvezdana Petrović, imala je na reveru svog sakoa značku Natalijine ramonde i na taj način podržala svoje učenike u njihovoj nameru da iskažu poštovanje palim precima.