DSD 1 – испит

УЧЕНИЦИ ДОБИЛИ ДСД ДИПЛОМЕ

Након испита за ДСД језичку диплому, који је одржан марта 2014. год., коначно су стигле и дипломе. Дипломе су свечано додељене 20.09.2014. координаторима и директорима седам школа, које су ове године први пут полагали овај испит на свечаном пријему у резиденцији немачког амбасадора господина Хајнца Вилхелма, у присуству министра просвете господина С.Вербића. Са поносом можемо рећи да су наши ученици постигли јако добар успех: 12 ученика је добило диплому Б1 нивоа , а 2 ученика дипломе А2. Дипломе су додељене у нашој школи у понедељак 22.09.2014.

DSC09168

Као што смо већ објавили, наша школа је ушла у мрежу DSD школа и ове године је уз још пет гимназија из Србије учествовала први пут на испиту за добијање немачке језичке дипломе DSD 1 (ниво B1). Испит су полагали ученици IV/1 одељења, као и два ученика одељења IV/4. Писмени испит је одржан 21. 03. 2014. год. од 9:00 до 12:30 часова. Тог дана је овај испит полаган у 66 земаља широм света и састојао се из 3 дела: разумевање читањем, разумевање слушањем и писање. Испит је одржан у новом кабинету за немачки језик, чије је опремање техничком опремом помогла Немачка регионална канцларија за Југоисточну Европу. Усмени ипит је одржан 7. 04. 2014. год. и присуствовао му је немачки лектор проф. Алфред Бар. Резултате испита очекујемо крајем школске године.