Изузетан успех наших ученика на Републичком такмичењу из књижевности – Књижевна олимпијада

Ученици и професори јагодинске Гимназије "Светозар Марковић", учесници Књижевне олимпијаде - Сремски Карловци 14.05.2017. год.
Ученици и професори јагодинске Гимназије „Светозар Марковић“, учесници Књижевне олимпијаде – Сремски Карловци 14.05.2017. год.

На петом Републичком такмичењу ученика средњих школа, 14. маја у Сремским Карловцима, ученици наше школе доминирали су својим знањем, мотивисаношћу и спремношћу у решавању такмичарских питања и обрадовали нас великим бројем награда.

Од укупно 9 такмичара, 6 ученика је остварило изузетно добар пласман:

• Јелена Јеремић и Софија Илић, први разред, ученице професорке Татјане Милановић – освојено ТРЕЋЕ место
  • Марија Димитријевић, други разред, ученица професорке Татјане Милановић – освојено ДРУГО место
  • Гордана Анђелковић, други разред, ученица професорке Љиљане Ристић – освојено ТРЕЋЕ место
  • Катарина Штетић, четврти разред, ученица професорке Смиље Перуновић – освојено ТРЕЋЕ место
  • Зорана Михајловић, први разред, ученица професора Мише Цанића – освојено ДРУГО место.

Ове године конкуренција из књижевности је била врло бројна и то је још један разлог више што смо поносни на све такмичаре који су учествовали.

И Исидора Вулић, четврти разред, ученица проф. Смиље Перуновић, показала је одлично знање – четврто место. Александар Брадић, други разред, ученик проф. Смиље Перуновић – 6. место. Катарина Савић, први разред, ученица проф. Ане Милановић – 7. место.

Све честитке такмичарима и желимо им још много успеха у даљем раду!