Међународна летња школа језика : International Village 2016 у Словачкој

Ученици Гимназије „Светозар Марковић“ су у јуну 2016.  по други пут учествовали у летњој школи језика International Village у Словачкој. Циљ овог кампа, који је трајао недељу дана, је учење енглеског језика као и дружење са вршњацима из других европских земаља. Наши ученици, укупно њих двадесет и један у пратњи професора Марије Милошевић и Невене Петровић, имали су прилику да упознају ученике и професоре из Летоније, Литваније и Пољске. Часови енглеског језика, које су држали изворни говорници из Америке и Велике Британије, су организовани у преподневним сатима. Уценици су такође имали и радионице посвећене Европској унији. У поподневним сатима понуђен им је низ слободних активности од креативних (DIY, handcrafting радионица) до плеса и спортова као сто су рагби, бејзбол, фудбал, пливање, пешачење. Један дан је био резервисан и за излет до Кракова и разгледање града са водичем. Вечери су биле испуњене квизовима, свирањем гитаре или гледањем филмова .

Постоји још један битан задатак који су наши ученици имали и крајње одговорно одрадили: а то је да одрже презентацију своје земље и понуде осталим учесницима кампа да пробају нешто од наше традиционалне хране. Исто тако су и они слушали презентације о осталим земљама и дегустирали њихову традиционалну храну.

Ученици наше школе и ове године поново учествују у овом пројекту ,а настојаћемо да ту традицију не прекидамо.