Молебан за благословен почетак наступајуће школске 2019/2020. године

Школске 2019/2020. године, Призив Светог Духа у нашем граду имао је свечанији тон него иначе. Владика Јован шумадијски дошао је из свог престоног града Крагујевца да подели радост са нашим ученицима и запосленима, те ученицима и запосленима свих јагодинских школа поводом почетка нове школске године. Он је овом приликом први пут у историји служио молебан за благословен почетак наступајуће школске године згради Прве техничке школе и ЕТШ „Славка Ђурђевић“. Искористио је прилику да упути речи похвале за организаторе овог светог чина и изразио своје задовољство што је у прилици да нас посети и подржи у настојањима да што боље обављамо свету дужност „оних који уче и који се уче“.

Вече је употпуњено присуством ученика и наставника наше Гимназије на представи уприличеној у оквиру градске прославе јубилеја од 8 векова постојања Српске православне цркве. Свршени и садашњи ученици наше школе су активно учествовали у осмишљавању и реализцији овог позоришног комада под називом „1219“ и тиме показали ревност у неговању културе и духовности нашег народа.

Опширније погледати на линку: