Наш ђак добитник стипендије Универзитета у САД

Зовем се Милан Николић. Рођен сам у Горњем Милановцу и похађам Гимназију „Светозар Марковић” у Јагодини, одељење IV-4, друштвено-језички смер. Истовремено сам и играч ГФК „Јагодина”. У фудбалу сам, такорећи, цео свој живот јер ми се и отац бавио фудбалом и ишао сам свуда са њим. Иако се противио томе да се и ја бавим фудбалом и хтео да се више посветим школи, није успео да ме одговори. Почео сам да тренирам са пет година, сећам се као да је јуче било када су ме моји ухватили за руку и одвели на „мини пич“. Захваљујући том дану постигао сам нешто у животу и постићи ћу још много тога. Што се школе тиче, у основној сам био одличан ђак и одлучио сам да упишем гимназију. Наишао сам на мале потешкоће које сам врло брзо пребродио. Целог живота, тачније откако идем у школу, слушао сам приче како ћу једног дана морати да одлучим између школе и фудбала, стално су ми досађивали са том причом како ћу бити лош ђак ако се само будем посветио фудбалу, да се оставим тога и да учим јер шта ћу само са фудбалом и слично. И ево ме сада, упоредо сам се бавио обема стварима и извукао најбоље могуће из тога, уписао сам универзитет у САД-у уз помоћ фудбала, и то ми даје још 4 године да наставим да се бавим оним што волим, али да исто тако идем и у школу. Стигле су ми четири понуде са различитих универзитета, а изабрао сам Baker University, Kansas, и са њима потписао пуну стипендију. Било је јако тешко изабрати између четири универзитета, јер су понуде биле идентичне. Пресудило је то што је изабрани универзитет оставио утисак једне велике породице која има успешан и јак фудбалски тим. Постоји једна особа у мом животу, особа која ми је дала јаку мотивацију, без које ништа од овога не бих постигао, моја тетка, Весна Ђорђевић. Овим путем бих јој се захвалио за све савете које ми је дала и што ме је усмерила ка успеху. Увек сам се угледао на њу, можете сами проценити какав је узор јер све што сам до сад урадио, урадио сам углавном захваљујући њој.

Хтео сам да нагласим да ништа није немогуће, само је до самих нас да ли смо довољно посвећени нечему и да ли то заиста желимо. Уколико имамо ове предуслове, онда ћемо имати и успех.