Oбуке од јавног интереса: „Наши ученици у свету критичког мишљења и медијске писмености“

Седамдесет пет наставника из Србије, Босне и Херцеговине, Црне Горе и Северне Македоније, који су успешно завршили програм обуке од јавног интереса Наши ученици у свету критичког мишљења и медијске писмености, у једном од претходна три циклуса или у последњем циклусу, предвиђеном за 2023/24. школску годину, похађало је мастер клас истоименог назива, који је одржан од 30. маја до 2. јуна 2024. године на Златибору.
Програм је отворио директор Завода др Златко Грушановић, а церемонији отварања овог престижног догађаја присуствовале су Холи Зардус и Душица Миливојевић, представнице Амбасаде САД у Београду, која је обезбедила донаторска средства за његову реализацију.
Примарни циљ мастер класа јесте хоризонтална, регионална дисеминација и развијање језгра наставника који ће остати повезани и даље преносити знања и искуства у вези са темама датог програма у својим школама, међу својим колегама и ученицима.
Аутори и реализатори радионица су аутори и реализатори програма обуке „Наши ученици у свету критичког мишљења“, који се успешно реализује већ четири године. Додатну вредност овом догађају дало је учешће угледног професора Бретона Варге са Државног калифорнијског универзитета. Он је одржао сет радионица и понудио један обогаћени приступ анализи и критичкој перцепцији медијских садржаја, подстицању евалуације аргумената, препознавању имплицитних претпоставки, дедуктивном резоновању, тумачењу информација…
🍀
Наша школа имала је своју представницу Милицу Миловановић.