Освојено друго и треће место на Републичком такмичењу из енглеског и шпанског језика

Републичко такмичење из  страних  језика за ученике средњих школа одржано је 6. и 7. априла у Београду. Домаћини су били, за енглески језик Четрнаеста београдска гимназија и за остале језике  Спортска гимназија.

Ученик наше школе, Данило Миленковић IV-1 (предметни наставник Данијела Вељковић), освојио је треће место у специјалној категорији из енглеског језика,  а ученица  Маша Петровић из истог одељења је освојила друго место на Републичком такмичењу из шпанског језика (предметни професор Тања Тодосијевић) у општој категорији.

Ученици су самим пласманом себи обезбедили положен пријемни испит из поменутих предмета уколико буду желели да упишу студије за ове језике. Честитамо им од срца на овим значајним успесима као и предметним професорима и желимо пуно успеха у даљем раду.