Посета Завичајном музеју и Архиву Средњег Поморавља

На почетку школске године ченици I7 и II7, Гимназије „Светозар Марковић“ у Јагодини посетили су ове значајне установе у пратњи професорке историје Звездане Петровић.

У оквиру редовне наставе ученици првог и другог разреда имали су прилику да се „сусретну“ са материјалним и писаним историјским изворима који се чувају у музејима и архивима.

У Завичајном музеју били су вођени кустосом Мирјаном Тоофиловић која их је упознала са збиркама којима музеј располаже. У Архиву Средњег Поморавља дочекао их је виши архивиста Милорад Јовановић и показао им матичне књиге из IXX века.

После ове посете ученици су имали задатак да за наредне часове припреме презентације онога што су видели. Уз бројне фотографије и пригодне текстове презентације су биле веома успешне.