Тура чепова на путу ка Зрењанину

Тура чепова на путу ка Зрењанину

Последњег наставног дана школске 2021/2022. године, послата је још једна тура чепова од пет амбалаже коју ученици и запослени наше Гимназије усрдно прикупљају већ годинама.

Прикупљањем и слањем овог рециклажног материјала остварује се учешће у великој акцији удружења Чеп за хендикеп. Новац који се добије од рециклаже поменутог матријала, употребљава се за куповину и набавку ортопедских помагала и колица које се затим донирају људима којима су преко потребни. На овај начин се наша школа убраја у институцију која просвећује и васпитава нове нараштаје друштва да се одговорно понашају према животној средини. У исто време, учимо се сви и хришћанском етосу који подразумева чињење добрих дела, а нарочито помагање потребитима.

Овом приликом је добијено и уверавање од стране управе удружења Чеп за хендикеп да ће наша школа добити нарочиту захвалницу за дугогодишњу и успешну сарадњу са удружењем и учешће у његовој хуманитарној акцији.

Вероучитељ Угљеша Урошевић