План уписа и пријемни испити за школску 2021-2022. годину

Шифре за упис у Гимназију „Светозар Марковић“

1. Гимназија Светозар Марковић
35000 Јагодина, Слободана Пенезића Крцуна 1,
Тел: 035/245416
gimjag@mts.rs
Гимназија

ВАЖНА НАПОМЕНА:

Обавештавамо Вас да ће у периоду од 12. до 15. априла 2021. године, родитељи, односно други законски заступници моћи да пријаве своје дете за полагање пријемног испита електронским путем за упис у специјализована одељења јагодинске гимназије:

• смер Ученици са посебним способностима за рачунарство и информатику (математика)
  • смер Ученици са посебним способностима за филолошке науке-живи језици-енглески језик (српски и енглески),

на порталу Моја средња школа (mojasrednjaskola.gov.rs). Сви који не искористе предност електронског подношења пријава за полагање пријемног испита, пријаву у папирном облику моћи ће да поднесу 15. и 16. априла 2021. године, у средњим школама које имају специјализована одељења, као и у уметничким школама.

За разлику од претходних година, када су се листе жеља за упис у средњу школу подносиле у папирном облику и одласком у школу, од ове године листа жеља моћи ће да се поднесе путем портала (mojasrednjaskola.gov.rs), уз могућност неограничених измена и допуна до 3. јула 2021. године.

Такође, електронским путем моћи ће да се обави и упис у средње школе, користећи наведени портал. Повезивањем са системом здравства омогућен је и електронски упис и за све ученике који уписују профиле за које је потребан здравствени преглед, под условом да су га обавили до подношења електронске пријаве за упис. Више о овоме погледајте на овде.

Сви који не искористе предност електронског подношења листе жеља, моћи ће поднети уписну документацију директно у школи.

Документа потребна за упис:

• сведочанства од 5 до 8 разреда основне школе
  • уверење о положеном завршном испиту
  • лекарско уверење за одговарајући образовни профил
  • фотокопија трајног извода из матичне књиге рођених
  • пријава за упис у I разред средње школе

Овде можете преузети:

Конкурс за упис ученика у средњу школу за школску 2021/22. годину
Календар активности за спровођење завршног испита за школску 2020/2021. годину и уписа ученика у средњу школу за школску 2021/2022. годину
Правилник о упису ученика у средњу школу за школску 2021/22 годину
Уписне шифре за упис ученика у средњу школу за школску 2021/2022. годину