Plan upisa i prijemni ispiti za školsku 2021-2022. godinu

Šifre za upis u Gimnaziju „Svetozar Marković“

1. Gimnazija Svetozar Marković
35000 Jagodina, Slobodana Penezića Krcuna 1,
Tel: 035/245416
gimjag@mts.rs
Gimnazija

VAŽNA NAPOMENA:

Obaveštavamo Vas da će u periodu od 12. do 15. aprila 2021. godine, roditelji, odnosno drugi zakonski zastupnici moći da prijave svoje dete za polaganje prijemnog ispita elektronskim putem za upis u specijalizovana odeljenja jagodinske gimnazije:

• smer Učenici sa posebnim sposobnostima za računarstvo i informatiku (matematika)
  • smer Učenici sa posebnim sposobnostima za filološke nauke-živi jezici-engleski jezik (srpski i engleski),

na portalu Moja srednja škola (mojasrednjaskola.gov.rs). Svi koji ne iskoriste prednost elektronskog podnošenja prijava za polaganje prijemnog ispita, prijavu u papirnom obliku moći će da podnesu 15. i 16. aprila 2021. godine, u srednjim školama koje imaju specijalizovana odeljenja, kao i u umetničkim školama.

Za razliku od prethodnih godina, kada su se liste želja za upis u srednju školu podnosile u papirnom obliku i odlaskom u školu, od ove godine lista želja moći će da se podnese putem portala (mojasrednjaskola.gov.rs), uz mogućnost neograničenih izmena i dopuna do 3. jula 2021. godine.

Takođe, elektronskim putem moći će da se obavi i upis u srednje škole, koristeći navedeni portal. Povezivanjem sa sistemom zdravstva omogućen je i elektronski upis i za sve učenike koji upisuju profile za koje je potreban zdravstveni pregled, pod uslovom da su ga obavili do podnošenja elektronske prijave za upis. Više o ovome pogledajte na ovde.

Svi koji ne iskoriste prednost elektronskog podnošenja liste želja, moći će podneti upisnu dokumentaciju direktno u školi.

Dokumenta potrebna za upis:

• svedočanstva od 5 do 8 razreda osnovne škole
  • uverenje o položenom završnom ispitu
  • lekarsko uverenje za odgovarajući obrazovni profil
  • fotokopija trajnog izvoda iz matične knjige rođenih
  • prijava za upis u I razred srednje škole

Ovde možete preuzeti:

Konkurs za upis učenika u srednju školu za školsku 2021/22. godinu
Kalendar aktivnosti za sprovođenje završnog ispita za školsku 2020/2021. godinu i upisa učenika u srednju školu za školsku 2021/2022. godinu
Pravilnik o upisu učenika u srednju školu za školsku 2021/22 godinu
Upisne šifre za upis učenika u srednju školu za školsku 2021/2022. godinu