ВАЖНО!!! Информације о пријемним испитима, завршном испиту и упису

Поштовани,

Обавештавамо Вас да ће у периоду од 12. до 15. априла 2021. године, родитељи, односно други законски заступници моћи да пријаве своје дете за полагање пријемног испита за упис у специјализована одељења гимназија и уметничких школа електронским путем на порталу Моја средња школа (mojasrednjaskola.gov.rs). Сви који не искористе предност електронског подношења пријава за полагање пријемног испита, пријаву у папирном облику моћи ће да поднесу 15. и 16. априла 2021. године, у средњим школама које имају специјализована одељења, као и у уметничким школама.

У складу са Конкурсом за упис ученика у први разред средње школе за школску 2021/2022. годину, који расписује Министарство просвете, науке и технолошког развоја, пријемни испити за ове школе, биће реализовани у средњим школама од 7. до 16. маја 2021. године (прецизније информације о терминима пријемних испита за специјализована одељења јагодинске гимназије ћемо објавити када Министарство објави на свом сајту Конкурс за упис ученика у први разред средње школе). Родитељи, односно други законски заступници моћи ће по први пут онлајн да остваре увид и у резултате.

Напомињемо, да ће се ове школске године и друге активности које се односе на завршавање основне школе и стицање основног образовања и васпитања, као и упис у средњу школу, обављати путем овог портала без подношења документације у папирном облику.

Завршни испит на крају основног образовања и васпитања за школску 2021/2022. годину, према Календару образовно-васпитног рада, биће одржан 23, 24. и 25. јуна 2021. године, а увид у прелиминарне резултате тог испита родитељи, односно други законски заступници, моћи ће да виде, на поменутом порталу, 27. јуна 2021. године. На истом порталу подносиће се и приговори на резултате завршног испита.

За разлику од претходних година, када су се листе жеља за упис у средњу школу подносиле у папирном облику и одласком у школу, од ове године листа жеља моћи ће да се поднесе путем овог портала, уз могућност неограничених измена и допуна до 3. јула 2021. године.

Сви који не искористе предност електронског подношења листе жеља, моћи ће поднети листу жеља, као и до сада, у папирном облику у основној школи свога детета, 3. и 4. јула 2021. године.

На порталу Моја средња школа (mojasrednjaskola.gov.rs) 11. јула 2021. године родитељи, односно други законски заступници моћи ће да остваре увид у листу распоређених ученика по образовним профилима и смеровима у средњим школама.

Такође, електронским путем моћи ће да се обави и упис у средње школе, користећи наведени портал. Повезивањем са системом здравства омогућен је и електронски упис и за све ученике који уписују профиле за које је потребан здравствени преглед, под условом да су га обавили до подношења електронске пријаве за упис.