Чеп за хендикеп од јагодинских гимназијалаца

На почетку летњег распуста протекле школске године у гимназији „Светозар Марковић“ у Јагодини реализована је још једна фаза хуманитарне акције која се годинама спроводи на иницијативу вероучитеља Угљеше Урошевића.

Током целе године ученици, наставници и ненаставно особље раде на прикупљању чепова од пет амбалаже, непрестано мислећи на то како ће њихово мало некоме бити много. Као и неколико пута до сада, пут Зрењанина у центар организације „Чеп за хендикеп“, пошла је пошиљка од два велика џака пуних чепова који су спремни за рециклажу. Смисао целе акције је да се од новца добијеног од те рециклаже купе ортопедска помагала и колица за особе које имају неки телесни изазов када је кретање у питању. Овог пута прикупљено је 37 килограма за поменуту сврху.

Ученици и запослени у школи су још једном пуна срца отишли својим кућама, са знањем да су се својим прилогом уградили у велико добро дело, којим ће их између осталог Господ Христос познати и признати као своје пред Оцем својим небеским.