Изузетан успех наших ученика на Републичком такмичењу из страних језика

Ученици наше Гимназије који су учествовали на Републичком такмичењу из страних језика са својим професорима

У суботу 22.04.2017. године у Београду је одржано Републичко такмичење из страних језика. На такмичењу је учествовало 12 ученика наше школе – један из немачког, један из шпанског, две ученице из француског и осам ученика из енглеског језика.

С поносом вас обавештавамо да је четворо ученика остварило изузетно добар пласман:

• Немања Мијалковић, ученик професорке Маргарете Тојић, је освојио прво место из немачког језика.
  • Никола Костић, ученик професорке Милене Радовановић, је освојио прво место из шпанског језика.
  • Милош Живковић, ученик професорке Невене Петровић, је освојио треће место у специјалној категорији из енглеског језика.
  • Стефан Павић, ученик професорке Александре Секулић, је освојио четврто место у специјалној категорији из енглеског језика.

Веома смо поносни на ученике који су освојили прва места и сматрамо да је то фантастичан успех и за њих и за њихове професоре, али желимо да додамо да је ове године конкуренција из енглеског језика била изузетно бројна – из овог језика се такмичило 557 најуспешнијих ученика из целе Србије – тако да смо веома поносни и на освојено треће и четврто место из овог језика.

И Исидора Вулић, ученица професорке Андријане Николић, је остварила веома добар пласман – осмо место из француског језика.

Остали ученици су имали сасвим солидне резултате, али нису остварили ниједан пласман.

Честитамо свим нашим такмичарима и желимо им пуно успеха у даљем раду.

Стручно веће професора страних језика

Oвде можете погледати прилог Коперникус РТВ Јагодина: