Nova ikona Svetog Nektarija u Jagodini

Učenici naše škole su skupa sa svojim veroučiteljima učestvovali u velikoj svečanosti za našu lokalnu crkvu.

U Crkvi Svetih apostola Petra i Pavla pored Gimnazije, služeno je svečano osvećenje nove ikone Sv. Nektarija Eginskog. Osvećenje je služio preosvećeni vladika kragujevačko-šumadijski g. Jovan, te je u produžetku bogosluženja pročitao akatist posvećen ovom ugodniku Božijem. Prilika je iskorišćena pa je i čestica časnih moštiju Sv. Nektarija pozajmljena iz Crkve Sv. Jovana Krstitelja u Končarevu, kako bi im se verni narod poklonio i celivao ih nakon bogosluženja. Poodravno se u Jagodini nije videla takva masa ljudi koji strpljivo i mirno čekaju u redu da uzmu blagoslov od svog episkopa i simbolično pozdrave novog stanovnika svoje crkvene zajednice.

Učenici Gimnazije su usrdnom molitvom doprineli da se na ovu ikonu, silaskom Duha Svetoga, trajno naseli blagodat Božija koja će svakom molitveniku pred Sv. Nektarijem dati po veri njegovoj.

Više na vezici: