Нова икона Светог Нектарија у Јагодини

Ученици наше школе су скупа са својим вероучитељима учествовали у великој свечаности за нашу локалну цркву.

У Цркви Светих апостола Петра и Павла поред Гимназије, служено је свечано освећење нове иконе Св. Нектарија Егинског. Освећење је служио преосвећени владика крагујевачко-шумадијски г. Јован, те је у продужетку богослужења прочитао акатист посвећен овом угоднику Божијем. Прилика је искоришћена па је и честица часних моштију Св. Нектарија позајмљена из Цркве Св. Јована Крститеља у Кончареву, како би им се верни народ поклонио и целивао их након богослужења. Поодравно се у Јагодини није видела таква маса људи који стрпљиво и мирно чекају у реду да узму благослов од свог епископа и симболично поздраве новог становника своје црквене заједнице.

Ученици Гимназије су усрдном молитвом допринели да се на ову икону, силаском Духа Светога, трајно насели благодат Божија која ће сваком молитвенику пред Св. Нектаријем дати по вери његовој.

Више на везици: