Plan upisa i prijemni ispiti za školsku 2020-2021. godinu

Šifre za upis u Gimnaziju „Svetozar Marković“

1. Gimnazija Svetozar Marković
35000 Jagodina, Slobodana Penezića Krcuna 1,
Tel: 035/245416
gimjag@mts.rs
Gimnazija

Prijemni ispit za smer Učenici sa posebnim sposobnostima za računarstvo i informatiku (matematika) i prijemni ispit za smer Učenici sa posebnim sposobnostima za filološke nauke-živi jezici-engleski jezik (srpski i engleski) se polaže po sledećem rasporedu:

Kandidati se obaveštavaju da dođu do škole najmanje 30 minuta pre početka polaganja prijemnog ispita, kako bi mogli da se smeste u odgovarajuću učionicu i pripremili se za polaganje prijemnog ispita.

Na prijemni ispit kandidati trebaju sa sobom obavezno poneti overenu đačku knjižicu sa fotografijom, kandidatima koji na ispit dođu bez knjižice neće biti omogućeno polaganje.

Učenici kod sebe mogu imati flašicu vode i pribor za rad , olovka hemijska, olovka grafitna, gumica. Mobilni telefoni su zabranjeni.

Napomena:

Prijemni ispit za smer Učenici sa posebnim sposobnostima za računarstvo i informatiku će biti održan u Prvoj kragujevačkoj gimnaziji,

dok se za smer Učenici sa posebnim sposobnostima za filološke nauke-živi jezici-engleski jezik biti održan u jagodinskoj Gimnaziji „Svetozar Marković“.

Ukoliko dođe do bilo kakvih promena bićete blagovremeno obavešteni!!!

Ovde možete preuzeti:

Konkurs za upis učenika u srednju školu za školsku 2020/21. godinu
Kalendar prijemnih ispita za upis učenika u srednju školu za školsku 2020/2021. godinu
NOVO: Izmenjeni Kalendar aktivnosti za sprovođenje završnog ispita za školsku 2019/2020. godinu i upisa učenika u srednju školu za školsku 2020/2021. godinu
Pravilnik o upisu učenika u srednju školu za školsku 2020/21 godinu
Upisne šifre za upis učenika u srednju školu za školsku 2020/2021. godinu