Савиндан у Гимназији

Савиндан у Гимназији

Ученици и запослени наше школе обележили су 27. јануара 2024. године Школску славу – Светог Саву Првог. Након учешћа у Светој литургији у Цркви Светих апостола Петра и Павла, пререзан је славски колач. Принос Светом Сави Првом у славу Божију као прва међу једнакима принела је проф. историје Звездана Петровић, а од ње је преузела половину колача проф. енглеског језика Александра Секулић у име Стручног већа страних језика. Овај свечарски дан настављен је у просторијама школе и то програмом који су припремили проф. музичке културе Добривоје Рочкомановић, проф. српског језика Ана Тошанић и вероучитељ Угљеша Урошевић. Након Химне Св. Сави, колачарка је одржала пригодну беседу. У наставку су се смењивали драмски и музички делови програма, како групни, тако и солистички. На крају је директор г. Мирослав Вељковић поздравио све присутне и позвао на свечани коктел. Ученици одељења II-4, које као одељенски старешина води проф. Звездана, дочекивали су госте и послуживали их славским житом.

У петак, 26. јануара, одржана је 20. светосавска академија у организацији Архијерејског намесништва беличког и јагодинских вероучитеља и наши ученици су још једном дали допринос градском обележавању Савиндана. Као пратећи програм, реализовн је и ликовни конкурс „Љубодраг Јанковић Јале“, Фондације Михајловић – Феникс. Ученица 4. разреда Лана Врањеш примила је награду од Његовог преосвештенства Епископа шумадијског Господина Јована за освојено 3. место на овом конкурсу. Њен рад је био изложен са осталим награђеним и похваљеним радовима у Културном центру „Светозар Марковић“, а биће и наредних 15 дана у парохијском дому Цркве Светих апостола Петра и Павла.

Угљеша Урошевић