U našoj školi održana četvrta „Noć istraživača“

Manifestacija „Noć istraživača“ održava se širom Evrope po 10. put, a u našoj zemlji održava se u 29 gradova i mesta. Ovaj edukativno-zabavni događaj održava se dva dana.

Noć istraživača u organizaciji NOU tima održana je u Jagodini u Gimnaziji, Ćupriji u Moravskom parku i hali Ada,  Svilajncu u Prirodnjačkom centru, kao i u Despotovcu u Narodnoj bilioteci Resavska škola.

Ovu manifestaciju  je posetilo osam hiljada učenika osnovnih škola, što nam je potvrdila Vesna Todorović iz NOU tima, koja je inače i nastavnik predmetne nastave-fizike u jagodinskoj gimnaziji.

Školarci su imali priliku da istražuju astronomske pojave, da primene nauku u svakodnevnom životu, da saznaju o svakodnevnom životu naučnika, putem skajpa razgovaraju sa olimpijcem i tako povežu nauku i sport, prisustvuju eksperimentima iz genetike, fizike i hemije koje je obavila dr Sanja Milošević Govedarević iz Instituta za nuklearne nauke u Vinči.

Kako je bilo prve večeri u jagodinskoj gimnaziji “Svetozar Marković” pogledajte u prilogu TV KCN Jagodina