У нашој школи одржана четврта „Ноћ истраживача“

Манифестација „Ноћ истраживача“ одржава се широм Европе по 10. пут, а у нашој земљи одржава се у 29 градова и места. Овај едукативно-забавни догађај одржава се два дана.

Ноћ истраживача у организацији НОУ тима одржана је у Јагодини у Гимназији, Ћуприји у Моравском парку и хали Ада,  Свилајнцу у Природњачком центру, као и у Деспотовцу у Народној билиотеци Ресавска школа.

Ову манифестацију  је посетило осам хиљада ученика основних школа, што нам је потврдила Весна Тодоровић из НОУ тима, која је иначе и наставник предметне наставе-физике у јагодинској гимназији.

Школарци су имали прилику да истражују астрономске појаве, да примене науку у свакодневном животу, да сазнају о свакодневном животу научника, путем скајпа разговарају са олимпијцем и тако повежу науку и спорт, присуствују експериментима из генетике, физике и хемије које је обавила др Сања Милошевић Говедаревић из Института за нуклеарне науке у Винчи.

Како је било прве вечери у јагодинској гимназији “Светозар Марковић” погледајте у прилогу ТВ КЦН Јагодина