Гимназијалци на опери „Кармен”

У организацији Ученичког парламента наше школе и захваљујући посебном залагању ученика Милице Ранђеловић и Богдана Павловића, у суботу 21. децембра 2019. године, група ученика (42), у пратњи проф. Андријане Николић и проф. Мирјане Анђелковић, посетила је Народно позориште у Београду. Након шетње центром Београда и уживања у претпразничној атмосфери главног града, ђаци су имали прилику да се препусте музичким и сценским бравурама наших еминентних уметника и да присуствују извођењу једне од најпопуларнијих опера на свету у нашем националном театру.

Опера „Кармен” Ж. Бизеа „један је од најснажнијих уметничких израза тријумфа страсти над сентименталном љубављу”. Оперу у четири чина, са либретом састављеним по новели П. Меримеа, на сцену је поставио редитељ Небојша Брадић, а изводе је оркестар, хор и балетски ансамбл Народног позоришта, заједно са дечијим хором „Хориславци”. Под диригентском палицом Зорице Митев Војновић, насловну улогу је тумачила примадона Јадранка Јовановић, а у улози Дон Хозеа наступао је Јанко Синадиновић.