Хорска секција

Мешовити хор Гимназије „Светозар Марковић“ чине ученици од првог до четвртог разреда и тренутно броји 55 чланова. У оквиру хорске секције на годишњем нивоу, одржи се око 70 часова, а пробе се одржавају у школи од два до четири пута недељно у зависности од репертоара који се припрема. Избор композиција се углавном усклађује са приредбама на којима хор активно учествује, а то је прослава школске славе Св. Саве и Свечана академија поводом прослављања Дана школе. У те сврхе, репертоар се креће од духовних композиција до најразноврснијег репертоара световног карактера, као и различитих обрада које подразумевају и инструменталну пратњу.

Циљеви и задаци ове секције су упознавање ученика са певањем у оквиру мешовитих гласовних група, неговање музичке уметности у оквиру хорског певања кроз обраду најразличитијих композиција из разних епоха, развијање солидарности и другарства између ученика различитих узрастних група. За рад хорске секције веома су битни и наши бивши ученици са којима желимо да очувамо контакте и сарадњу и у те сврхе радо их позивамо да гостују на нашим наступима. Хорску секцију води професор музичке културе Добривоје Рочкомановић.