Horska sekcija

Mešoviti hor Gimnazije „Svetozar Marković“ čine učenici od prvog do četvrtog razreda i trenutno broji 55 članova. U okviru horske sekcije na godišnjem nivou, održi se oko 70 časova, a probe se održavaju u školi od dva do četiri puta nedeljno u zavisnosti od repertoara koji se priprema. Izbor kompozicija se uglavnom usklađuje sa priredbama na kojima hor aktivno učestvuje, a to je proslava školske slave Sv. Save i Svečana akademija povodom proslavljanja Dana škole. U te svrhe, repertoar se kreće od duhovnih kompozicija do najraznovrsnijeg repertoara svetovnog karaktera, kao i različitih obrada koje podrazumevaju i instrumentalnu pratnju.

Ciljevi i zadaci ove sekcije su upoznavanje učenika sa pevanjem u okviru mešovitih glasovnih grupa, negovanje muzičke umetnosti u okviru horskog pevanja kroz obradu najrazličitijih kompozicija iz raznih epoha, razvijanje solidarnosti i drugarstva između učenika različitih uzrastnih grupa. Za rad horske sekcije veoma su bitni i naši bivši učenici sa kojima želimo da očuvamo kontakte i saradnju i u te svrhe rado ih pozivamo da gostuju na našim nastupima. Horsku sekciju vodi profesor muzičke kulture Dobrivoje Ročkomanović.