Oдржана манифестација ,,СВЕТ РОБОТИКЕ”

Електротехнички факултет Универзитета у Београду, Центар за промоцију науке и Центар за науку и иновације „Тачка пресека“ су дана 29.03.2017. у гимназији “Светозар Марковћ” у Јагодини организовали и одржали манифестацију ,,СВЕТ РОБОТИКЕ”. Овом приликом је одржано предавање на тему „Роботи су међу нама” радионица „МОЈ ЛЕГО РОБОТ” и такмичење за учеснике радионице.

У оквиру радионице учесници су имали прилику да уз помоћ демонстратора, приложених упутстава и комплета направе и испрограмирају свог ЛЕГО робота. Након радионице екипама су додељени задаци за такмичење на основу којих су имали прилику да самостално измене своје роботе и програме коришћењем знања и вештина стечених на радионици.

екипа Електротехничке и грађевинске школе „Никола Тесла“ из Јагодине

Најуспешнија екипе на такмичењу је била екипа Електротехничке и грађевинске школе „Никола Тесла“ из Јагодине и овом приликом им је била уручена  пригодна награда.

Фотографије и видео материјал са ове манифестације можете погледати испод: