План уписа и пријемни испити за школску 2018-19. годину

Шифре за упис у Гимназију „Светозар Марковић“

1. Гимназија Светозар Марковић
35000 Јагодина, Слободана Пенезића Крцуна 1,
Тел: 035245416
gimjag@mts.rs
Гимназија

Пријемни испит за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику (математика) и пријемни испит у филолошким гимназијама и филолошким одељењима се полаже по следећем распореду:

На пријемни испит кандидати требају са собом обавезно понети оверену ђачку књижицу са фотографијом, кандидатима који на испит дођу без књижице неће бити омогућено полагање.

Напомена:

Пријемни испит за смер Ученици са посебним способностима за рачунарство и информатику ће бити одржан у Првој крагујевачкој гимназији (табела испод),

док се за смер Обдарени ученици у филолошкој гимназији-живи језици-енглески језик бити одржан у јагодинској Гимназији „Светозар Марковић“.

Овде можете преузети:

Конкурс за упис ученика у средњу школу за школску 2018/19. годину

Календар активности за спровођење завршног испита за школску 2016/2017. годину и уписа ученика у средњу школу за школску 2018/2019. годину

Правилник о упису ученика у средњу школу за школску 2018/19 годину

Бесплатан приручник за упис у средњу школу