Студијска посета Сегедину

Ректорат Универзитета у Сегедину био је домаћин студентима Мастер академских студија Лидерство у образовању од 5. до 11. новембра 2017. Међу одабраним полазницима била је и Звездана Петровић, професор историје у нашој школи. Боравак је изведен у организацији Универзитета у Крагујевцу, Новом Саду, Нишу и Београду, а под покровитељством TEMPUS програма. Осим свакодневних предавања биле су омогућене и посете школама које су имале најбоља ученичка постигнућа у протеклом периоду (две основне и две средње школе).

Општи циљеви ове професионалне праксе су допринос даљем и детаљном развоју планираног програма едукације о образовном лидерству у Србији и професионалном развоју школских лидера. Програм служи како би унапредио српске школске лидере са највиша досадашња теоријска и практична знања и вештине вођства образовања (нпр. школе као организације за учење, управљање иновацијама итд.).