Час историје одржан на Скверу

Историчари су свесни чињенице да врло мали број људи у Србији зна да је Наталијина рамонда симбол васкрсења српске војске и државе у Првом светском рату.

Поводом предстојећег државног празника, Дана примирја, ученици II7 одржали су час историје испред споменика Незнаном јунаку. Веома лепо и стрпљиво објашњавали су разлоге због којих је 11. новембар државни празник Републике Србије и шта симболизује Наталијина рамонда.

У договору са професорком, ученици су припремили своје цртеже и мини плакате спремни да пролазницима поделе своје радове. Професорка Звездана Петровић, имала је на реверу свог сакоа значку Наталијине рамонде и на тај начин подржала своје ученике у њиховој намеру да искажу поштовање палим прецима.