155 година Гимназије „Светозар Марковић“

155 година Гимназије „Светозар Марковић“

У уторак, 26. 3. 2024, одржана је свечана академија поводом Дана школе. Бројним драгим гостима, родитељима, колегама и ученицима обратила се директорка Данијела Јаковљевић. Наше драге колеге које су ове године отишле у пензију добиле су пригодне поклоне. Потом је одигран комад под именом Жуљ.

Бурлеска о једном жуљу и безнађе једног страха

Банализација живота иде преко банализације вредности. Кад све постане релативно, више немамо параметре. Несагледиве су размере манипулација, болна је и спознаја да смо често игнорисани, изложени и препуштени. У тој свеопштој лакоћи баналног, подмеће се страх као једина мерљива категорија. Страх је завладао светом, препуне су га наше душе, наше мисли, наши људски односи. Безнађе је једино валидно стање о коме смо кроз пуцње нашег времена желели да проговоримо. Наша мала дружина покушала је да брехтовски укаже, освести и пробуди овај успавани свет из кога је прогнана истина, док лаж и увреда царују.

Након програма, гости су провели пријатно време у просторијама школе, уз пригодно послужење.