еТwinning – Кремс, Аустрија

Александра Секулић, професор енглеског језика у нашој школи, била је један од два представника Србије на еТwinning семинару у Кремсу у Аустрији, који се одржао 1. и 2. јуна. Тема је била ,,Сарадња школа из земаља Дунавске регије’’. На семинару је представљена стратегија Европске уније за Дунавску регију и сарадњу у образовању, представљени су неки успешни еТwinning пројекти, а затим су учесници пронашли партнере са којима су осмислили пројектне идеје за пројекте које ће покренути следеће школске године. Очекујемо да ће наша школа следеће школске године покренути еТwinning пројекат са школом из Словеније и школом из Аустрије на тему грађанског активизма младих.
Пошто је један од циљева и школе и Фондације Темпус (Националне еТwinning агенције) укључивање и других наставника, Александра Секулић је Наставничко веће упознала са својим искуством у Аустрији, а затим је заинтересованим колегама одржала прву презентацију о еТwinning пројектима. Други круг презентација и тренинга у вези са писањем еТwininng пројеката планиран је за крај августа, а затим ће се све то наставити и у новој школској години.