Moleban za blagosloven početak nastupajuće školske 2019/2020. godine

Školske 2019/2020. godine, Priziv Svetog Duha u našem gradu imao je svečaniji ton nego inače. Vladika Jovan šumadijski došao je iz svog prestonog grada Kragujevca da podeli radost sa našim učenicima i zaposlenima, te učenicima i zaposlenima svih jagodinskih škola povodom početka nove školske godine. On je ovom prilikom prvi put u istoriji služio moleban za blagosloven početak nastupajuće školske godine zgradi Prve tehničke škole i ETŠ „Slavka Đurđević“. Iskoristio je priliku da uputi reči pohvale za organizatore ovog svetog čina i izrazio svoje zadovoljstvo što je u prilici da nas poseti i podrži u nastojanjima da što bolje obavljamo svetu dužnost „onih koji uče i koji se uče“.

Veče je upotpunjeno prisustvom učenika i nastavnika naše Gimnazije na predstavi upriličenoj u okviru gradske proslave jubileja od 8 vekova postojanja Srpske pravoslavne crkve. Svršeni i sadašnji učenici naše škole su aktivno učestvovali u osmišljavanju i realizciji ovog pozorišnog komada pod nazivom „1219“ i time pokazali revnost u negovanju kulture i duhovnosti našeg naroda.

Opširnije pogledati na linku: