Naš đak dobitnik stipendije Univerziteta u SAD

Zovem se Milan Nikolić. Rođen sam u Gornjem Milanovcu i pohađam Gimnaziju „Svetozar Marković” u Jagodini, odeljenje IV-4, društveno-jezički smer. Istovremeno sam i igrač GFK „Jagodina”. U fudbalu sam, takoreći, ceo svoj život jer mi se i otac bavio fudbalom i išao sam svuda sa njim. Iako se protivio tome da se i ja bavim fudbalom i hteo da se više posvetim školi, nije uspeo da me odgovori. Počeo sam da treniram sa pet godina, sećam se kao da je juče bilo kada su me moji uhvatili za ruku i odveli na „mini pič“. Zahvaljujući tom danu postigao sam nešto u životu i postići ću još mnogo toga. Što se škole tiče, u osnovnoj sam bio odličan đak i odlučio sam da upišem gimnaziju. Naišao sam na male poteškoće koje sam vrlo brzo prebrodio. Celog života, tačnije otkako idem u školu, slušao sam priče kako ću jednog dana morati da odlučim između škole i fudbala, stalno su mi dosađivali sa tom pričom kako ću biti loš đak ako se samo budem posvetio fudbalu, da se ostavim toga i da učim jer šta ću samo sa fudbalom i slično. I evo me sada, uporedo sam se bavio obema stvarima i izvukao najbolje moguće iz toga, upisao sam univerzitet u SAD-u uz pomoć fudbala, i to mi daje još 4 godine da nastavim da se bavim onim što volim, ali da isto tako idem i u školu. Stigle su mi četiri ponude sa različitih univerziteta, a izabrao sam Baker University, Kansas, i sa njima potpisao punu stipendiju. Bilo je jako teško izabrati između četiri univerziteta, jer su ponude bile identične. Presudilo je to što je izabrani univerzitet ostavio utisak jedne velike porodice koja ima uspešan i jak fudbalski tim. Postoji jedna osoba u mom životu, osoba koja mi je dala jaku motivaciju, bez koje ništa od ovoga ne bih postigao, moja tetka, Vesna Đorđević. Ovim putem bih joj se zahvalio za sve savete koje mi je dala i što me je usmerila ka uspehu. Uvek sam se ugledao na nju, možete sami proceniti kakav je uzor jer sve što sam do sad uradio, uradio sam uglavnom zahvaljujući njoj.

Hteo sam da naglasim da ništa nije nemoguće, samo je do samih nas da li smo dovoljno posvećeni nečemu i da li to zaista želimo. Ukoliko imamo ove preduslove, onda ćemo imati i uspeh.