Потписивање Споразума о сарадњи између Гимназије и основних школа

DSD--sporazum-o-saradnji-sa-osnovnim-školamaУ петак, 13.11.2015. године потписан је Споразум о сарадњи између Гимназије „Светозар Марковић“ и ОШ „17. октобар“, ОШ „Горан Остојић“ и ОШ „Милан Мијалковић“ у циљу унапређивања наставе немачког језика у овим школама. Потписници овог Споразума су осим директора наведених школа и госпођа Ева Грунд, педагошки саветник за немачки језик СР Немачке у Србији и господин Живота Старчевић, начелник Школске управе Јагодина.

Сарадња између школа се успоставља ради постизања што бољег квалитета наставе немачког језика и омогућиће успешно полагање ДСД 1 испита у нашој школи и испита „Auf dem Weg zum DSD“, који се полаже на крају 8. разреда у овим основним школама. ДСД испит и испит „Auf dem Weg zum DSD“ су испити којим се стичу оригиналне немачке дипломе и бесплатни су за наше ученике. Лиценцу за ове испите Министарство просвете Рeпублике Србије је добило 2012. године од СР Немачке.

Комплетан Споразум о разумевању можете видети овде.