Призив Светог Духа у Цркви Светих апостола Петра и Павла

Призив Светог Духа у Цркви Светих апостола Петра и Павла

У понедељак 12. септембра 2022. године у 11 и 30 сати одржана је традиционална молитва на почетку школске године. Сви ученици и запослени основних и средњих школа које се налазе у парохијама Цркве Светих апостола у Јагодини, позвани су да учествују у Призиву Светог Духа. Међу овим школама била је и наша Гимназија.

Велики број основаца и средњошколаца, који су дошли са својим вероучитељима, испунио је најпре пространу порту јагодинске саборне цркве. Затим су сви они напунили цркву заједно са запосленима – учитељима, наставницима и ненаставним особљем просветних установа. Свештенство је потом очитало молитву уз одговарање вероучитеља, а молитвени догађај је врхунио у певању химне Светом Сави и кропљењу свих присутних агиазмом.

По дубоком хришћанском уверењу, сви су разишли испуњени силом и снагом Духа Светога. Ова божанска енергија би требало да служи на охрабрење и оснажење за рад и узрастање на узвишеној служби примопредаје знања и васпитања у предстојећој школској години.

Вероучитељ Угљеша Урошевић