Studijska poseta Segedinu

Rektorat Univerziteta u Segedinu bio je domaćin studentima Master akademskih studija Liderstvo u obrazovanju od 5. do 11. novembra 2017. Među odabranim polaznicima bila je i Zvezdana Petrović, profesor istorije u našoj školi. Boravak je izveden u organizaciji Univerziteta u Kragujevcu, Novom Sadu, Nišu i Beogradu, a pod pokroviteljstvom TEMPUS programa. Osim svakodnevnih predavanja bile su omogućene i posete školama koje su imale najbolja učenička postignuća u proteklom periodu (dve osnovne i dve srednje škole).

Opšti ciljevi ove profesionalne prakse su doprinos daljem i detaljnom razvoju planiranog programa edukacije o obrazovnom liderstvu u Srbiji i profesionalnom razvoju školskih lidera. Program služi kako bi unapredio srpske školske lidere sa najviša dosadašnja teorijska i praktična znanja i veštine vođstva obrazovanja (npr. škole kao organizacije za učenje, upravljanje inovacijama itd.).