Obeležen Međunarodni dan borbe protiv korupcije

Međunarodni dan borbe protiv korupcije obeležava se od 9. decembra 2004. godine, godinu dana od kako su  UN usvojile Konvenciju protiv korupcije sa ciljem unapređenja i jačanja mera za efikasnije i uspešnije sprečavanje i borbu protiv korupcije.

U ponedeljak, 9.12.2019. godine, prvi put je u Jagodini obeležen Međunarodni dan borbe protiv korupcije. Organizovanje ove akcije  deo je aktivnosti koje se sprovode nakon završene obuke „Mreža mladih u borbi protiv korupcije“, a koju je UG „Svet reči“ iz Velike Plane, pod pokroviteljstvom Američke ambasade, organizovalo 13. i 14.11.2019.

Dana 9.12. u holu škole uređen je pano na temu korupcije, a potom je, u 11:55, sa simboličnim vremenom početka započela i akcija u centru grada. Cilj akcije je razgovor sa sugrađanima na temu korupcije i podizanje svesti građana, vezano za ovu temu.

Građani su pokazali veliku zainteresovanost za komentarisanje i priču na temu korupcije..

Akciju su organizovale učenice koje su prisustvovale obuci u Velikoj Plani, Ivona Batalović i Anđela Maksimović (odeljenje 4-5) i nastavnik-mentor Marija Stanojević, profesor sociologije. Realizaciji aktivnosti u centru  priključili su se i sledeći učenici: Marija Pavlović, Zorana Mihajlović, Anastasija Gicić i Luka Dinić (ucenici odeljenja 4-5) i Aleksandra Maksimović, Minja Maksimović i Anastasija Jevtić (učenice odeljenja 4-3).

U toku je i održavanje radionica na ovut emu. Trenutno se radionice realizuju sa učenicima naše škole, a planirana je saradnja i edukacija i učenika ostalih srednjih škola u gradu.

Fotografije sa ovog događaja možete pogledati u galeriji ispod