Koncert Mapetovca za početak školske godine

Kao i prošle godine tako će i ove rok grupa Mapetovci, koju čine učenici srednjih i osnovnih škola, svojim koncertom obeležiti početak nove školske godine. Koncert će se održati u holu jagodinske gimnazije Svetozar Marković, u četvrtak 29.08.2019. sa početkom u 20:00 časova.

O Mapetovcima

Mapetovci su grupa mladih ljudi, koju čine učenici. Svako od njih ima različita interesovanja, ali sve ih spaja ljubav prema muzici i umetnosti. Mnogo energije, truda i rada su posvetili pripremi ovog koncerta, koji će simbolično, u znak novog početka školske godine, biti održan 29. avgusta u holu gimnazije „Svetozar Marković“. Rad u grupi sa sobom nosi brojne izazove, koje su Mapetovci uspešno prevazišli. Međusobno su se bodrili i učili da pomeraju sopstvene granice, prihvataju pohvale i kritike, razvijaju toleranciju, razumeju psihologiju tima i kompleksnost rada u grupi. Mapetovci su inspiracija za mlade i nada za starije. Oni predstavljaju novu energiju Jagodine, koja ima potencijala da napravi značajan korak za promociju i interpetaciju rok muzike iz ugla tinejdžera.